Vakar bija 18. novembris un Artmanes piemineklis

A man piedrāzt, patiesībā. Dzimšanas diena nav nekas vairāk, kā planētas Zeme rotāciju ap planētu Saule uzskaitīšana kopš konkrētā subjekta atzīšanas šajā pasaulē. Tas, ka to svin, neko nenozīmē. Svinēt var dajebko, un svin arī. Svin 1. septembri (pat tie, kam ar skolu sen nekāda sakara), svin jaunu darba vietu, svin aiziešanu no netīkamas darba vietas, svin jaunu dzīvokli, svin drauga aizbraukšanu, svin atbraukšanu, svin arī to, ka Zeme ir paguvusi 90 reizes apskriet ap Sauli, kopš daži cilvēki uzrakstīja, ka tie, kas runā vienā valodā un dzīvo apmēram vienā vietā, skaitīsies valsts. Jebkāda svētku sajūta ir svinētāju galvās, nekur citur, un mana galva nedarbojas uz svaigu gaisu un reklāmām. Kad situācija valstī būs tāda, ka svinēt gribas katru dienu, tad arī būs jēga atkorķēt šampanieti reizi gadā. Vai reizi 10 gados.

Starp citu, tajā pašā 18. arī izlasīju, ka it kā esot skandāls(?) par Vijas Artmanes pieminekļa celšanu (te vēl) kaut kādā bīstamā vietā, pret ko it kā esot visi “normālie”. Domāju un domāju, un nekādi nevaru saprast — kas par cēloni ir tam, ka šī vieta izstaro tādu radiāciju, ka tās tuvumā nedrīkst uzturēties, un kā tieši V. Artmanes piemineklis šo radiāciju pastiprinās, apdraudot ikvienu apkaimē esošo?

Advertisements

~ by Shadowbird on 2008-11-19.

2 Responses to “Vakar bija 18. novembris un Artmanes piemineklis”

  1. Svinēšana ir laika iezīmēšana, un tad ir vienalga, kas pa šo laiku ir noticis. Galvenais, ka laiks ir pagājis un mēs to esam kaut kā nolauzuši.

    Svinēšana ir paredzēta, lai kādu dienu iezīmētu ar kaut ko atšķirīgu no pārējām. Tur nekāda satura arī neprasās, un jau pašos pamatos gadu skaitīšana ir ideoloģijas kursa apliecinājums, norādot uz dienu, kurā sācies kaut kas labs, kurā kaut kas slikts beidzies vai tamlīdzīgi. Saistībā ar Latviju skaitām gadus kopš 1918. gada, padomju laikā skaitīja kopš 1917. gada. Atskaites punkts cits, atzīmēšanas, laika iezīmēšanas nepieciešamība tā pati.

  2. niitro: Tieši tā. Vienkārši pārāk daudzi laika atskaites atzīmēšanu paceļ par nezin kādu svētlietu. Piemēram, a priori pieņemot, ka dzimšanas dienā jubilārs no visas pasaules ir pelnījis ko labu. Konkrētajā gadījumā, attieksme “nu var jau pukstēt par to, cik Latvijā ir slikti visu cauru gadu, vismaz tad 18. vajadzētu pievaldīties”. Bloga ieraksts bija domāts kā vnk. atgādinājums, ka nekas jau tik īpašs šajā dienā nenotiek. Pirms 90. gadiem notika, šodien — tikai laika atskaite.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: